TUSANI RED RIVER - chovný pes

Tusani kennel (SK)

Narozen: 5. 12. 2013
Rodokmen
Matka: Tusani Extra Chilli
Otec: Faira Arif Kamilifu
Číslo zápisu: CMKU/RR/8140/-14/13/15
Bonitace: ČKRR 20. 9. 2015
Výška: reálná 65,5 cm (naměřeno při bonitaci 63,5 cm)
Váha: 37 kg
Rentgeny: DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg/neg
Genetické testy:
B-Locus - genotyp B/B
D-Locus - genotyp D/D
Degenerativní myelopatie (DM) - genotyp N/N
JME - genotyp N/JME (dědičnost - autosomálně recesivní)
Skus: úplný nůžkový, plnochrupý
Barva: červená pšenice bez bílých znaků

Povaha
Velmi mazlivý a kontaktní pes. Nemá rád konflikty a vyhýbá se jim. Má velmi zřetelnou komunikaci vůči psům. Rád cvičí formou shapingu, ze sportovních aktivit je pak super parťákem na treky, běh a frisbee. Miluje vodu, místo pití se raději do vody ponoří celý. Pokud nám čas dovolí, děláme stopy jen tak pro zábavu. Rivi má silný lovecký pud, tímto směrem se zatím ubírat nechceme. Čas ukáže.

Zdraví
U Riviho se neprojevují žádné alergie, kožní ani trávicí potíže. Od malička je krmen BARFem. Veškeré RTG a testy jsou bez nálezů. Kompletní informace o sourozencích a předcích najdete na stránkách chovatelské stanice Tusani.

Co o něm říkají kamarádi
Monika Tušanová, chovatelka: „Rivísek je milé zvedavé štěňa, veľmi kontaktnej, nežnej povahy. Má rád ľudskú i psiu spoločnosť. Je za každú lumpáren, je veľmi bystrý, v šarvátkách pozitívny, nevyhľadáva konflikt. Je vyrovnanej povahy. Má rád dotyky a láskanie. Je vnímavý, udržuje očný kontakt, dobře a rýchlo reaguje na napomenutie. Potrebuje láskavú, nie tvrdú avšak dôslednú výchovu."


Simona Dřízhalová, majitelka sestřičky Perly: „Rivíka bychom měly rády, i kdyby nebyl rodina. A on navíc je! Zamilovaly jsme si ho už v Košicích jako pana žlutého, který právě rozebíral chovatelům obklad u topení. Za zadní nohu ho tehdy tahala paní oranžová alias Perla, benjamínek naší smečky. A za nohu ho tahá pořád, kdykoli ho vidí. Jenže Rivík, jakožto správný gentleman, to přechází se stoickým klidem. Je to totiž hodný, poslušný kluk s krásným rošťáckým pohledem, kterému nejde odolat”

Pavla Gašpárková, občasná chůva a druhá půlka dogfrisbee týmu: "Rivík je zrzavá kachna (rozuměj milovník vody) s velkým srdcem, co se nadchne pro každou srandu. Většího nadšence do aportu mezi RR neznám, a proto je tak skvělým parťákem na dogfrisbee. Díky jeho vyrovnané povaze a skvělé komunikaci ho mají rádi i moji dva psi."